The Game Awards sestavil seznam nominovaných pro rok 2022, přičemž hry jako např Xenoblade Chronicles 3 et Bloudit. Ve skutečnosti se obě hry objevují v několika sekcích seznamu nominovaných. Nominován je také bývalý komentátor Twitteru Nibellion. Game Awards se bude konat 8. prosince 2022 v Microsoft Theatre v Los Angeles.
Hra roku
Morový příběh: Rekviem (Asobo Studio/Focus Entertainment)
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
Xenoblade Chronicles 3 (MonolithSoft/Nintendo)
Lepší směr hry
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Nesmrtelnost (poloviční mořská panna)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
Nejlepší příběh
Morový příběh: Rekviem (Asobo Studio/Focus Entertainment)
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Nesmrtelnost(poloviční mořská panna)
Nejlepší umělecký směr
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Opovržení (Interaktivní software Ebb/Kepler)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
Nejlepší hudba a skóre
Olivier Deriviere (Morový příběh: Rekviem)
Tsukasa Saito (prsten Elden)
Bear McCreary (God of War Ragnarok)
Dvě peříčka (Metal: Hellsinger)
Yasunori Mitsuda (Xenoblade Chronicles 3)
Lepší audio design
Call of Duty: Modern Warfare 2 (Infinity Ward / Activision)
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Gran Turismo 7 (polyfonie/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Nejlepší výkon
Ashley Burch (Zakázaný horizont západ)
Charlotte McBurneyová (Morový příběh: Rekviem)
Christopher Judge (God of War Ragnarok)
Manon Gage (Nesmrtelnost)
Sunny Suljic (God of War Ragnarok)
Dopadové hry
Paměťová modrá (Interaktivní klášter/Annapurna)
Jak padá soumrak (Indoor Night/Xbox Game Studio)
spící občan (Přeskočit věk / Cestovní společník)
Endling – Zánik je věčný (Herobeat Studios/HandyGames)
Zpětný pohled (Retrospektivní tým/Annapurna)
Byl jsem teenager exokolonista (Northway/Finji Games)
Nejlepší současná hra
Apex Legends (Respawn/EA)
Osud 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (SquareEnix)
Fortnite (epické hry)
Genshinský dopad (HoYoVerse)
Nejlepší indie
Uctívání Beránka (Masivní monstrum / digitální devolver)
Neonově bílá (Andělský Matrix/Annapurna)
Sifu (klapák)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
TUNIKA (Tým TUNIC/Finji)
Nejlepší indie debut
Neonově bílá (Angel Matrix/Annapurna Interactive)
NORCO (Robotová geografie/Raw Fury)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
TUNIKA (Tým TUNIC/Finji)
přeživší upíři (písek)
Nejlepší komunitní podpora (uvádí Discord)
Apex Legends (Respawn/EA)
Osud 2 (Bungie)
Final Fantasy XIV (SquareEnix)
Fortnite (epické hry)
No Man's Sky (Ahoj hry)
Nejlepší mobil
Apex Legends (rychlost světla a kvantová/respawn/EA)
Nesmrtelné Diablo (Blizzard/NetEase)
Genshinský dopad (HoYoVerse)
zázrak snap (Studia druhé večeře/Nuverse)
Věž fantazie (Hotta Studio/Perfect World/Infinite Level)
Nejlepší VR / AR
Po pádu (hry Vertigo)
Mezi námi VR (Schell Games/Innersloth)
BONELAB (nulová úroveň stresu)
Moss: Kniha II (polyarc)
Červená hmota 2 (vertikální bot)
Nejlepší akce
Bajonet 3 (Platinum Games/Nintendo)
Call of Duty: Modern Warfare 2 (Infinity Ward / Activision)
Neonově bílá (Andělský Matrix/Annapurna)
Sifu (klapák)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge (Ttribute Games/Dotemu)
Nejlepší akce / dobrodružství
Morový příběh: Rekviem (Asobo Studio/Focus Entertainment)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zakázaný horizont západ (Guerrilla Games/SIE)
Bloudit (BlueTwelve Studio/Annapurna)
TUNIKA (Tým TUNIC/Finji)
Nejlepší hra na hrdiny
Eldenův prsten (FromSoftware/Bandai Namco)
Žít naživu (Square Enix/Nintendo)
Pokémon Legends: Arceus (Game Freak/Nintendo/TPCI)
Trojúhelníková strategie (Artdink/Square Enix)
Xenoblade Chronicles 3 (MonolithSoft/Nintendo)
Nejlepší boj
Souboj DNF (Arc System Works/OSMIČKA/NEOPLE/NEXON)
JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle R (CyberConnect 2 Co. Ltd/Bandai Namco)
Král bojovníků XV (SNK/Plaion)
Multi Versus (Player First Games/WB Games)
Sifu (klapák)
Nejlepší rodina
Kirby a zapomenutá země (HAL Lab/Nintendo)
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (Traveller's Tales/WB Games)
Mario + Rabbids Sparks of Hope (Ubisoft Milán/Paříž/Ubisoft)
Nintendo Switch Sports (Nintendo EPD/Nintendo)
Splaton 3 (Nintendo EPD/Nintendo)
Nejlepší Sim / Strategie
Duna: The Spice Wars (Shiro Games/Funcom)
Mario + Rabbids: Sparks of Hope (Ubisoft Milán/Paříž/Ubisoft0
Total War: WARHAMMER III (Creative Assembly/Sega)
Dvoubodový kampus (Two Point Studios/Sega)
Victoria 3 (Paradox Development Studio/Paradox Interactive)
Nejlepší multiplayer
Call of Duty: Modern Warfare 2 (Infinity Ward / Activision)
Multi Versus (Player First Games/WB Games)
Monitor 2 (Sněhová bouře)
Splaton 3 (Nintendo EPD/Nintendo)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Avenger (Ttribute Games/Dotemu)
Více očekávané
finální fantasy xvi (SquareEnix)
Bradavické dědictví (Avalanche Software/WB Games)
Resident Evil 4 (Capcom)
hvězdné pole (Bethesda Game Studios/Bethesda)
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo EPD/Nintendo)
Tvůrce obsahu roku
Karlem Jacobsem
Louis
nibellion
nobru
QTCinderella
Nejlepší adaptace
Arcane: League of Legends (Fortiche/Riot Games/Netflix)
Cyberpunk: Edge Runners (Studio Trigger/CD Project/Netflix)
Cuphead Show! (Studio MDHR/King Features Syndicate/Netflix)
Ježek Sonic 2 (Sega Sammy Group/Paramount Pictures)
nezmapovaný (PlayStation Productions/Sony Pictures)
Inovace v přístupnosti
Jak padá soumrak (Indoor Night/Xbox Game Studios)
God of War Ragnarok (Sony Santa Monica/SIE)
Zpátky na Monkey Island (Hrozný Toybox/Devolver Digital)
The Last of Us část I (Naughty Dog/SIE)
Kariéra (Supermasivní/2K hry)
Které hry vyhrají kterou kategorii, bude oznámeno na přehlídce Game Awards, která se bude konat 8. prosince 2022. Zde je seznam loňských nominovaných.