Novinky / Hry

Trumpovi hrdinští oblíbenci FaZe Clan vyhrají finále Blast Premier 2022

Když dojde na Counter Strike:Global Offensive, emoce jsou plné. A pokud jde o dánský souboj v Kodani, jsou ještě vyšší. Alespoň tomu tak bylo, když „karrigan“ (dánsky CS:GO IGL) vedl FaZe Clan proti Heroicově čistě dánskému seznamu. Bylo to velké finále Blast Premier Fall Final 2022, které tuto neděli zapálilo Royal Arena v Kodani.

Tato hra přišla po akčním týdnu S-tier Counter Strike. Všichni tedy očekávali sušenku ze soutěže. To je přesně to, co bylo hráčům a fanouškům naservírováno.

Drama začalo ve fázi výběru samotné karty. Nejprve Heroic odstranil Dust 2, který se chystá vypadnout z konkurenčního mapového fondu. Poté FaZe upustil od Vertigo, Heroic si vybral Overpass a FaZe si vybral Inferno. Poté týmy vyřadily Nuke a Ancient a Mirage jako rozhodující kartu nejlepší ze tří dostřelů, která byla dobře využita později během dne poté, co si ji týmy vybojovaly na Overpass a Inferno. Fanoušci ani analytici neočekávali, že se to stane, což vše od začátku zapařilo.

Tři šance, dva záchvaty

Když se týmy dostaly do Overpassu, bylo to v prvním poločase intenzivní tam a zpět. V prvním poločase byl stav 8:7 ve prospěch Heroique. Zdálo se, že se hra rozběhne. Ale až na začátku druhého poločasu bylo jasné, že Heroic vyběhl na hranici 16 kol a úvodní střetnutí vyhrál 16:11.

Na Infernu, další mapě v nejlepším ze tří střetů, se odehrál podobný příběh. Tentokrát ale zvítězil FaZe. V prvním poločase to vypadalo, že Heroic uzavře sérii 2:0 za stavu 8:7 ve svůj prospěch. FaZe však předvedli neuvěřitelný comeback ve druhém poločase (4:9, ve svůj prospěch) a z Inferna vyšli vítězně a vyrovnali zápas na 1:1.

Všechno to dopadlo na Mirage a kletba 4:11 Heroic tvrdě zasáhla. S tímto skóre vedli v prvním poločase, ale FaZe to dokázali otočit a převrátit skóre (4:11 ve svůj prospěch) a poslat zápas do prodloužení (15:15). Zde vášnivé vedení CadiaN ve hře nenechalo žádný prostor pro FaZe, aby se odrazil a získal letos další titul. Dánové bojovali s podporou domácího publika a vyhráli v prodloužení (4:1), aby se stali šampiony podzimního finále Blast Premier 2022.

Toto je první vítězství týmu v turnaji S-tier a pro CadiaN znamenalo mnohem víc než kterýkoli jiný člen týmu. Na scéně CS:GO je už nějakou dobu a viděl to všechno. Zinscenovat takové zotavení a vést soupisku Heroic schopností k vítězství v letošním Blast Premier Fall Finals bylo pro něj něčím, co fanoušci i hráči uctívali.

Pro FaZe byl tento turnaj příležitostí zakončit rok stylově a pro Karrigana přidat další trofej do svého kabinetu. Bohužel, to by tentokrát nebyl jeho případ. Když zamíříme do světového finále Blast Premier 2022, kde se tyto dva týmy, doufejme, střetnou znovu, ve větší fázi, bude zajímavé sledovat, jak se věci vyvinou.